Venekeelne telekanal TV3+ jõudis vabalevisse

01.05.2014

3+_violet_logoAlates 1. maist hakkas Digilevi TasutaTV edastama venekeelset telekanalit 3+ vabalevis. 3+ on meelelahutuslik telekanal noortele ja aktiivsetele vene keelt kõnelevatele Eesti elanikele.

«Maiks on 3+ ühe kuu jooksul nähtav ka tavalise digiboksiga vabalevi televaatajale. Selle sammuga soovib MTG viia sõltumatu venekeelse programmi, sealhulgas »Aktuaalse kaamera« uudised, võimalikult laia hulga televaatajateni ajal, mil venekeelse elanikkonna informeerimine on oluline,» selgitas MTG Eesti tegevjuht Priit Leito.

Kanali juhi Jaanika Jelagina sõnul on vabalevisse minek suurepärane võimalus jõuda inimesteni, kes pole veel enda jaoks seda sõltumatut venekeelset telekanalit avastanud. «Kuna meie kanalis on õhtustel saadetel eestikeelsed subtiitrid, ootame ka Eesti televaatajate huvi kasvu,» sõnas Jelagina.

AS Levira võrguteenuste divisjoni direktori Tarmo Osmani sõnul lisati algselt ajutiselt üheks kuuks 3+ Tasuta TV kanalite sekka, et pakkuda vaatajatele ka venekeelset programmi.

«Venekeelne elanikkond Eestis on suur ning loodame, et omakeelse teleprogrammi tasuta vaatamise võimalus ärgitab neid Digilevi Tasuta TV-d kasutama, olgu see kodus või suvilas. Kuigi esialgu on kokku lepitud kanali pilootprojektina edastamine mai jooksul, siis loodame, et vaatajate huvi on piisav, et seda koostööd pikendada.»

Osmani sõnul tuleb vaatajatel teha oma digiboksis või teleris uus kanaliotsing, mille tulemusena lisandub valikusse uus kanal. 3+ levib kõikjal üle Eesti, välja arvatud saartel, seega on leviala võrdne France24ga. Teenuse kasutamiseks ei ole vaja sõlmida täiendavaid siduvaid lepinguid