Leviras valmis unikaalne ülekandejaam

02.04.2013

Levira teletootmismeeskond valmistas Baltikumis ainulaadse teletootmisbussi, millega saab telepilti toota ning satelliidi vahendusel ka otse eetrisse saata.

 „Kui tavapäraselt on telepildi vahetuks ülesvõtmiseks ja otse-eetrisse edastamiseks vaja kahte erinevat jaama, siis meie valmistasime kliendi jaoks oluliselt mugavama ja hinnalt soodsama lahenduse – Levira  uus ülekandejaam täidab mõlemaid funktsioone,“ kinnitab Levira teletoomisüksuse juht Kulno Kägu.

Levira ülekandejaam töötab nii SD kui ka HD formaadis, kasutada saab kuni 6 HDTV kaamerat, samuti on jaamal televisioonigraafika ning korduspildi võimalused ja EBU nõuetele vastav otsepildi üle satelliidi eetrisse saatmise võimekus. See loob suurepärase tehnilise valmisoleku nii spordivõistluste, kontsertide, festivalide, konverentside kui ka muude ürituste jäädvustamiseks. Levira uuenenud ülekandejaam sai tuleristsed jalgpalli Eesti Meistriliiga uue hooaja mängude ülekannete tootmisel.

Levira teletootmismeeskond on suurte kogemustega ning nende poolt teostatud tööde hulgas on üritused nagu EuroBasket2011 finaalturniir Leedu kuues linnas (2011), jalgpalli MM ja EM kvalifikatsioonimängud Eestis ja Lätis, Maailmakarika rallietapid Rootsis (2011-2012), kelgutamise MK etapid Siguldas ja Paramonovos (2010-2012), suusatamise MK etapid Eestis, Skandinaavias ja Kesk-Euroopas (2008-2013), Euroopa iluuisutamise meistrivõistlused Tallinnas (2011), saatesarjad „Tantsud tähtedega” (2010-2011) ja „Eesti otsib superstaari“ (2009-2011) ning paljud teised.