Levira pakub senisest avaramaid videotöötluse võimalusi

08.05.2013

Levira on suurendanud oma tehnoloogilist võimekust uudse HDCAM SR videomaki hankimisega, mis võimaldab pakkuda Balti regioonis unikaalset digiteenust. Tegemist on tipptasemel tehnoloogiaga, mis on oluline täiendus Levira olemasolevale seadmepargile.

HDCAM SR on vajalik kõrgresolutsiooniga (HD) televisioonipildi tootmisel, kuna võimaldab salvestada täiskõrgresolutsiooni (full HD) signaalitüüpi ilma kadudeta, olles võimeline salvestama 10-bitist 4:2:2 või 4:4:4 RGB-videosignaali kiirusega 440 Mbit/s ja kogusignaali kiirusega 600 Mbit/s koos 12 helikanaliga. Lisaks täiendas Levira oma videotöötluse ja -sisestuse süsteeme, mis võimaldavad nüüd kasutada kõiki HDCAM SRi võimalusi, muu hulgas näiteks 4:4:4 RGB-formaadis salvestuste teisendamist kas failikujule või ümbersalvestamist mõnda teise formaati. Toetatud on kõik levinud professionaalsed HD-formaadid.

„Võime uhkusega öelda, et Levira võimekus videosisu töötlemisel ning sobitamisel erinevatele vajadustele (transkodeerimisel) on tõusnud täiesti uuele tasemele ning me saame oma senistele ja ka uutele klientidele pakkuda teenuseid, mis seni on siin regioonis täielikult puudunud. Usume, et võimalus töötada HDCAM SRi ning 4:4:4 RGB-formaatidega leiab filmitootjate, produktsioonifirmade, telekanalite ja ka filmifestivalide korraldajate poolt sooja vastuvõtu ning seda nii Eestis kui ka teistes Balti riikides ja Skandinaavias,“ sõnas Levira meediadivisjoni direktor Indrek Lepp. „Vastavalt meie klientide vajadustele jätkab Levira kindlasti ka edaspidi oma võimekuse arendamist ja täiendamist.“

Lisaks HDCAM SRile töötab Leviral jätkuvalt järgmiste lindiformaatidega: HDCAM, DIGITAL BETACAM, MPEG IMX, BETACAM SP, BETACAM SX, BETACAM jt. Levira pakub salvestust, ümbersalvestust, lindilt failiks digitaliseerimist ja failide transkodeerimist ühest formaadist teise ning professionaalset arhiveerimist.