TV3 signaal viiakse väiksemasse MUX6 võrku üle 11. augusti öösel vastu 12. augustit. Avatud on testkanal – proovi juba täna, kas näed TV3 ka edaspidi!

22.07.2015

Nüüdseks on selgunud, millal TV3 signaal suuremast Multiplex1 (MUX1) võrgust väiksemasse Multiplex6 (MUX6) võrku üle viiakse: muudatus toimub 11. augusti ööl vastu 12. augustit. Pärast 11. augustit peab valdav osa neist, kes tava-antenniga Eesti kanaleid vaatavad, oma vastuvõtuseadme tehaseseaded taastama ning kanalid uuesti installeerima.

31Teadmiseks, et uues võrgus on TV3 leviala mõnevõrra väiksem kui varem: hinnanguliselt 15000 peret, kes telerit antenniga vaatavad, elavad piirkondades, kus MUX6 signaal on nõrk või puudub.  Eeskätt nendele, kuid ka kõikidele teistele soovitame juba täna proovida, kas nad praeguse lahenduse ja antenniga TV3 ka pärast 11. augustit näha saavad: avatud on MUX6 testkanal.

Kanali leidmiseks ei ole tarvis teha muud kui vastuvõtuseadme algseaded taastada ning kanalid uuesti installeerida. Kui MUX6 signaal (mille abil edastatakse lähitulevikus TV3) Sinu telerisse jõuab, tekib programminimekirja lõppu testkanal. Samas võrgus (MUX6) edastatakse ka France24 signaali. Pärast reaalset võrgumuudatust peab veelkord algseaded taastama ja kanalid uuendama.

Kliki ja vaata videot, kuidas MUX6 testkanal käima saada:

Juhul, kui sa pärast kanaliotsingut testkanalit ei leia, vaata üle oma antenn (selle suund, kõrgus ja polarisatsioon) ja proovi uuesti. Vajadusel võta ühendust antennipaigaldajatega või küsi abi ja infot TV3 leviala suhtes meie kasutajatoelt telefonil 680 4040 või tasutatv@levira.ee

Jooksva info leiad aadressilt tasutatv.ee/tv3leviala