Rohkem silmarõõmu: ETV ja ETV2 on nüüdsest HD-kvaliteedis nähtavad Multipleks7 testvõrgus!

15.09.2015

Eesti Rahvusringhäälingul ja Leviral on Sulle hea uudis – alates 16. septembrist on ka tava-antenniga võimalus ETV ja ETV2 programmi näha HD kvaliteedis! Tegu on meie DVB-T2 testvõrguga ja seda saavad oma telerist näha need, kellel on DVB-T2 toega uuem teler või digiboks. Teleri juhendist või veebist on leitav info selle kohta, kas teler standardit toetab.

ETV ja ETV2 signaal levib Multipleks 7 testvõrgus. Saatjad üle Eesti – Tallinna Teletornis, Valgjärvel, Koerus, Pärnus, Kohtla-Nõmmel ja Orissaares – võimaldavad paljudel uuest kvaliteedist osa saada. Ühtlasi lisanduvad homsest kanalitele valitavad subtiitrid.

Tea, et nii ETV kui ka ETV2 senised signaalid levivad edasi ikka samadel positsioonidel ja kvaliteedis Multipleks 1 võrgus. Multipleks7 võrgu ja HD kvaliteedi puhul on tegemist lisavõimalusega, millest saavad osa need, kel on vastav tehnika.

Teleprogrammide vaatamiseks HD kvaliteedis on soovitav uut telerit hankides kontrollida, et sellel oleks DVB-T2 võimekus. Kui teleril on ka HbbTV funktsioon, saab ETV ja ETV2 saateid hübriidTV kaudu tasuta järelvaadata ning ERRi online-uudiseid jälgida suurelt ekraanilt.