Levira toodab FIBA EuroBasket 2015 mängude teleülekanded

04.06.2015

{9445496F-CE37-488E-A6DD-8DD13AA39CEF}Baltikumi juhtiv välitootmisteenuste osutaja AS Levira ja Rahvusvaheline Korvpalliföderatsioon FIBA on kokku leppinud, et Levira toodab kõik EuroBasket 2015 Riias toimuva alagrupiturniiri mängude teleülekanded.

Levira on korvpalliteleülekandeid tootnud varemgi. Näiteks 2011. aastal vastutas Levira Leedus toimunud korvpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri kõigi 94 mängu telepildi tootmise ja üle maailma televaatajateni jõudmise eest. 2014. aastal sõlmiti pikaaegne koostöölepe Alexela Korvpalli Meistriliiga kolme hooaja ülekannete tootmiseks. Lisaks on Levira teinud regulaarselt BBLi mängude ülekandeid.

„Meil on hea meel, et Levira pikaaegset kogemust spordiülekannete tootmisel ja meie teenuste kompromissitut kvaliteeti hinnatakse kõrgelt lisaks Eestile ka välisriikides ning meile usaldatakse jätkuvalt sedavõrd olulisi ülesandeid,“ ütles Levira meediadivisjoni direktor Indrek Lepp.

„Selleks et hoida kõrgel oma teenuste kvaliteeti, püsida karmis konkurentsis ning pakkuda võimalikult laialdast teenust, panustab Levira jätkuvalt nii oma tootmistehnika kui ka inimeste igakülgsesse arendusse, ” lisas Levira TV-tootmisosakonna juhataja Kulno Kägu.

„Meil on rõõm teha koostööd Leviraga ka sel aastal ning loodame, et üritust saadab edu!“ kommenteeris FIBA uue meedia tegev- ja müügijuht Stephanie Mignot.

FIBA EuroBasket 2015 on 39. Euroopa meistrivõistlused korvpallis. Finaalturniiril osaleb 24 meeskonda, sealhulgas Eesti. Aastal 2011 valiti võistluste korraldajaks Ukraina, kuid riigi ebastabiilse olukorra tõttu tühistas FIBA 2014. aasta suvel Ukraina korraldusõiguse ja määras korraldajateks Horvaatia, Läti, Prantsusmaa ja Saksamaa. Finaalturniir peetakse 5.–20. septembril 2015 Zagrebis, Riias, Lille’is ja Berliinis.

AS Levira on telekanalite, raadiote ja online-meediaettevõtete teenuseahelate haldaja, kelle abil jõuavad lõppkasutajateni tele-ja raadioprogrammid.