Levira toob turule maailmas ainulaadse pilvepõhise võltsimiskindla andmehoiu- ja varundusteenuse

11.07.2012

Eesti sideteenuste ettevõte Levira hakkab koostöös Guardtime’i ja Joyentiga pakkuma maailmas ainulaadset turvalist andmehoiu- ja varundusteenust.

Eelkõige on teenus suunatud Põhjamaade ning Kesk- ja Ida-Euroopa riigiasutustele ja ettevõtetele, Levira eesmärgiks on hakata turvalist andmehoiuteenust osutama ka rahvusvahelistele korporatsioonidele.

„Joyenti mitmekihiline virtualiseerimistehnoloogia koos Guardtime’i ajatemplitega on tugev lahendus ettevõtetele ja riigiasutustele, kes soovivad kasutusele võtta pilvetehnoloogia, kuid pole seda seni teinud usaldus- ja turvakaalutlustel,“ rääkis Levira tegevjuht Mart Einpalu. „Levira eesmärgiks on tõusta juhtivaks pilveteenuse pakkujaks Põhjamaades ning Kesk- ja Ida-Euroopas. Selle eesmärgi saavutamisel on esmatähtis pakkuda klientidele matemaatiliselt tagatud tõestust selle kohta, et nende andmed on olnud pilves kaitstud ja vastavad kohalikule seadusandlusele.“

Joyenti SmartDataCenter tehnoloogiat kasutavad mitmed suuremahuliste teenuste pakkujad üle maailma, teiste hulgas Uniserve Communications ja LinkedIn. Joyenti tehnoloogiajuht Jason Hoffman: „Eesti on tehnoloogilise innovatsiooni esirinnas, seega pole imekspandav, et siin arendavad läbimurdelisi tehnoloogiaid sellised ettevõtted nagu Skype või Guardtime. Meil on väga hea meel, et saame strateegilise partnerluse kaudu Guardtime’iga ning koostöös Leviraga pakkuda maailma esimest võltsimiskindlat pilveteenust.“

„Pilvetehnoloogia kasutajad on varasemalt pidanud teenusepakkujat pimesi usaldama,“ rääkis Guardtime’i tegevjuht Mike Gault. „Guardtime’i ajatemplitehnoloogia ja Joyenti SmartDataCenteri ühendamisel saavad kliendid sõltumatu, matemaatiliselt tõestatava auditijälje kõigele, mis toimub pilveteenuse pakkuja keskkonnas. Koostöö Joyentiga tähendab suurt läbimurret hajutatud IT-taristuga ettevõtete riskihalduses, lihtsustades oluliselt üleminekut pilvetehnoloogiale, lahendus on eriti oluline riigiasutustele ja rahvusvahelistele ettevõtetele, kellele on püstitatud kõrgendatud nõudmised turvalisuse ja andmekaitse osas,“ lisas Gault.

Guardtime pakub võtmevabadel räsiahelatel põhinevat ajatempliteenust, millega on võimalik tõendada dokumentide ja andmete autentsust ning päritolu. Ajatemplit on võimalik kontrollida avaliku koodi abil, mis ilmub Äripäevas ja Financial Times’is. Eestis kasutab Guardtime’i teenust näiteks SEB pank.