Levira toob Eestisse Baltimaade moodsaima liikuva teleülekandejaama

27.04.2016

Levira digital television logoLevira on sõlminud lepingu Baltimaade suurima ja tehniliselt kõige paremini varustatud uue liikuva teleülekandejaama ehitamiseks.

16 kaamera võimekusega ning kahelt küljelt lahtisõitev ülekandejaam võimaldab ettevõttel pakkuda varasemaga võrreldes tehniliselt kvaliteetsemat ja paindlikumat teenust. Uue liikuva ülekandejaama ehitab Leedu ettevõte TVC, millel on aastakümnetepikkune kogemus erinevate teleülekandejaamade ehitamisel.

Levira uus ülekandejaam avaneb kahele küljele ja võimaldab kasutada kuni 16 LDX80 kaamerat ja kuni nelja kaheksakanalilist kordusserverit. Jaam on varustatud Ross Carbonite Blacki videomikseriga, Lawo Mc2 56 Mark II helipuldi ja 5.1 Dolby Digitali helisüsteemiga, Imagine Platinumi ruuteriga, täisdigitaalse Riedeli sidesüsteemiga ning kogu tehnika mugavaks konfigureerimiseks kasutatakse VSM Virtual Studio Manageri.

HD3

Levira TV-tootmisosakonna juhi Kulno Kägu sõnul on uus kaasaegne ülekandejaam kauaoodatud täiendus Levira olemasolevale tehnikapargile. „Uus kulutõhus kaasaegne ja ergonoomiline ülekandejaam võimaldab Leviral täita oma klientide, senisest enam just Skandinaavia klientide pidevalt kasvavaid soove ja vajadusi,“ selgitas Kägu.

Levira järjekorras kolmas ülekandejaam on mõeldud eelkõige keskmisteks ja suuremateks tootmistöödeks. Kuluefektiivsuse ja konfiguratsiooni paindlikkus teeb uue ülekandejaama tehnika kasutamise sobivaks ka väiksema eelarvega ülekannete teostamiseks. Tänu heale manööverdamisvõimele pääseb uue ülekandejaamaga mugavalt ka raskemini ligipääsetavatesse kohtadesse, näiteks Tallinna või Riia vanalinna kitsastele tänavatele. Rääkides suurematest tootmisprojektidest, siis planeeritavad esimesed suuremad tööd uue jaamaga on KHL-i mängude ülekanded Riiast, kelgutamise MK Siguldas ning Eurobasketi Helsinki alagrupiturniir. 2018. aastal on Eesti ka Euroopa Liidu eesistujariik. „See periood nõuab suures mahus tehniliselt väga keerukate ja nõudlike otseülekannete teostamist ning Levira on selleks täielikult valmis,” täiendas Kägu.

Täna jõudsid Tallinnasse juba uued kaamerad, objektiivid, statiivid ja muu heli- ja videotehnika. Levira uus ülekandejaam valmib lõplikult 2016. aasta sügiseks. Levira koos jaama ehitaja TVC-ga esitleb uut jaama esimest korda septembris Amsterdamis toimuval Euroopa suurimal meediatööstuse messil IBC.

TVC on väliülekannete, sõidukikerede ehitamise ja telestuudio integratsiooni teenustele spetsialiseerunud ettevõte, kes pakub ka spektri monitooringu mobiilseid lahendusi ning digitaalsete filmi-, spordi-, meelelahutuskohtade ja raadioülekandejaamade täispaigaldust. TVC kavandab ja teostab ülekandelahendusi paljudes Euroopa, Aasia ja Aafrika riikides. Ettevõtte klientideks on kaubandusorganisatsioonid, era- ja riigiomandis olevad tele- ja raadiojaamad, riigiasutused ja ettevõtted. Lisainfo: www.tvc.tv

Levira on meedia- ja pilveteenuseid ning ringhäälingu võrguteenuseid osutav ettevõte. Eestis toob Levira televaatajani ja raadiokuulajani enamiku Eestis levivaid tele- ja raadiokanaleid. Rahvusvahelistele telekanalitele ja meediaettevõtetele osutab Levira teleprogrammide väljastusteenuseid. Teletootmiseks on Leviral kolm liikuvat ülekandejaama ja otseülekannete võimekusega aerovideodroon. Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja telejaamad, nagu Turner, Sony, MTG, EBU, ERR, Discovery, ATEA, A-Data, TeliaSonera, Tele2, Elisa, Starman, TV3. Lisainfo: www.levira.ee