Levira pani ZUUMtv vaatajate jaoks tööle uue peajaama

07.11.2014

PeajaamZUUMtv võrgu haldaja Levira käivitas Tallinna Teletornis uue peajaama, mis toob televaatajani senisest veelgi kvaliteetsema telepildi.  Uue põlvkonna peajaama investeeris ettevõte 450 000 eurot.

Levira tehnikadivisjoni direktori Aivar Kenderi sõnul tingis suurinvesteeringu senise, 2006. aastast pärit peajaama tehniline vananemine. “Televaataja jaoks tähendab uus peajaam veelgi kõrgemat pildi kvaliteeti ja veelgi kiiremat kanalivahetust,” rääkis Kender. “ Peajaama vahetus on ees ka vabalevi telejaamu edastavas Digilevi TasutaTV võrgus, kus praegu tagatakse võrreldav pildikvaliteet suurema andmemahu kasutamisega.”

“Oleme koos Leviraga arendanud üle õhu levivat digitelevisiooni juba viimased 8 aastat ja meie koostöö on hästi sujunud. Tehtud investeering tähistab uue etapi algust meie koostöös,” kiitis Starmani juhatuse esimees Toomas Tiivel. “Uus peajaam muudab ZUUMtv teenuse tulevikukindlamaks ning loob aluse uuteks arendusteks, samuti teeb veel paremaks teenuse kasutuskogemust. Usun, et meie kliendid hindavad seda,“ lisas Tiivel.

Uue peajaama tarnis vastava hanke võitnud Ericssoni Television Ltd, seadistustööd tegid Levira enda insenerid. Koguinvesteering ulatus 450 000 euroni. Uue peajaama kaudu viiakse telepilt ZUUMtv klientideni, selle teenuse tehnilise edastuse eest vastutab Levira.  

Levira haldab ja arendab kõiki õhu kaudu levivaid ringhäälinguvõrke ning edastab kodumaised peamisi telekanaleid Digilevi TasutaTV kaubamärgi all. Lisaks toob Levira lõppkasutajateni raadioprogramme ja online-video teenuseid ning osutab missioonikriitilisi IT-taristu teenuseid valitsusasutustele, sideoperaatoritele ja eraettevõttele. Meediateenuseid nagu telekanalite lokaliseerimine, tehniline väljastus ja voogedastus pakutakse ka Balti riikides, Skandinaavias ning Kesk- ja Ida-Euroopas. Levira mobiilsed ülekandejaamad võimaldavad ettevõttel toota ka HD-kvaliteedis teleülekandeid. Levira aktsionärid on Eesti riik (51%) ja Prantsuse telekommunikatsioonikontsern TDF Group (49%), ettevõte annab tööd 90 inimesele.