Levira osutab Turnerile Netflixi platvormi jaoks kodeerimisteenust

23.10.2012

Levira valmistab Turner Broadcastingule kuuluva ettevõtte Nonstop Entertainment jaoks ette Netflixi platvormile vajalikku sisu. Esimene osa, sealhulgas nii HD- kui ka SD-formaadis täispikad mängufilmid ning osa seriaale ja multifilme, valmis juba oktoobris 2012 Netflixi käikulaskmisel Skandinaavias.

Tegu on järjekordse etapiga Levira ja Turneri koostöös, mis sai alguse 2007. aastal, kui Levira väljastuskeskus hakkas edastama uut lineaarset Silver HD-kanalit. Levira ja Turneri koostöö on sellest ajast saadik kasvanud ning praegu väljastab Levira Tallinnas asuv keskus enamikku Turneri Skandinaavia ja Baltimaade kanalitest.

“Meil on suur au laiendada koostööd Turner Broadcastinguga ning ootame uusi väljakutseid elevusega. Sisu adapteerimine Netflixi platvormi jaoks on nii tehniliselt kui ka ajaliselt väga töömahukas ettevõtmine,” ütles Levira meediadivisjoni direktor Indrek Lepp.

“Meil on Leviraga pikaajaline koostöökogemus ning usaldame neid täielikult, aitamaks meil toime tulla sellise tehnoloogiliselt keeruka ülesandega nagu filmilevi uutel platvormidel,” sõnas NonStop Entertainmenti tegevjuht ning Turner Broadcastingu Põhja ja Balti regiooni tegevdirektor Ignas Scheynius.