Levira hakkas pakkuma pilveteenust

28.02.2013

Levira avas jaanuaris pilveteenuse iseteenindusportaali, mis laseb kerge vaevaga rentida Linux, Solaris või Windowsi virtuaalsed serverid või ehitada serveriparke. Teenus on suunatud eelkõige väiksematele ja keskmise suurusega ettevõtetele Põhjamaades ning Kesk- ja Ida-Euroopas.

Levira juhatuse esimehe Mart Einpalu sõnul on pilveteenuse pakkumisega alustamine osa Levira pikemaajalisest strateegiast. „Üha enam tuleb ettevõtetel vaadata tulevikku ja leida teenuseid, mis tagavad konkurentsivõimelisuse ning jätkusuutlikkuse. Efektiivne, paindlik ja turvaline IT-infrastruktuur on juba täna enamike teenuste toimimise aluseks. Seda rohkem on see tõsi tulevikus. Tahame olla paindlikuks ja usaldusväärseks partneriks neile ettevõtetele, kel soov oma toimimise efektiivsust tõsta, aidates neil teenuseid uutel alustel realiseerida“.

„Soovime klientidele pakkuda turvalist IT keskkonda oma senise äri uutele alustele viimiseks, uue äri alustamiseks või ka lühiajaliste projektide paindlikuks arenduskeskkonnaks,“ sõnas Levira pilveteenuste juht Tõnis Kulm. „Hetkel võimaldab Levira Cloud rentida KVM ja Solaris Zones tehnoloogiatel põhinevaid masinaid, millel saab kasutada Linux, Solaris ja Windows keskkondades töötavaid rakendusi. Peatselt on platvormile lisandumas erinevad meediateenuste ja muud lahendused.“