Eesti kaasaegseim andmekeskus rajatakse Tallinna Teletorni

19.01.2016

Levira arendab Eesti kaasaegseima andmekeskuse, mis vastab TIER ja ISKE rahvusvahelistele standarditele. Uus keskus hõlmab 300 m2, millele mahub kuni 50 serverikappi. 

Levira juhatuse esimehe Mart Einpalu sõnul on Levira tõus teiseks suurimaks serverimajutuse pakkujaks Eestis juhtunud tänu ettevõtete kasvavatele vajadustele kvaliteetse IT-teenuste järele. “Opereerides Teletornis kogu infrastruktuuri, oleme leidnud kliendile sobiva lahenduse külmast ruumist kuni kaasaegsete kuluefektiivsete pilveplatvormideni, mis katavad firmade IT-vajadused igapäevase kontoritarkvara, tootmis- ja müügisüsteemide kui ka arendustegevuste osas.”

„Seni on meil käigus olnud kuus andmekeskust ja kuna nende ressurss on ammendunud, oli loogiline jätk investeerida uude andmekeskusesse. Töötasime Euroopa parimate tavade põhjal välja väga ökonoomse ja kuluefektiivse lahenduse. Serverikeskust hakkame laiendama vastavalt nõudlusele, tagades iga kliendi personaalsed nõudmised turvalisusele ja käideldavusele,“ kommenteeris Levira pilveteenuste direktor Margus Uustalu.

Rajatava andmekeskuse keskkonnasõbralikkuse ja energiasäästlikkuse tagab uuenduslik jahutussüsteem ja serverikappide paigutus autonoomsete moodulitena. Jahutuseks kasutatakse energiasäästlikku tehnoloogiat. Soojakandjaks tarvitatakse vett, mida jahutatakse suures osas välistemperatuuril. Välistemperatuuri kasutatakse juba kahekraadise temperatuurierinevuse korral. Tsirkulatsioonipumpade ja ventilaatorite energiatarve muutub vastavalt vajadusele. Serveriruumis on moodullahendus, kus külma ja sooja õhu koridorid on üksteisest eraldatud, et tagada temperatuuride suurem erinevus ja efektiivsem soojaülekanne välisosadele. Süsteemis on võimalik jälgida IT-seadmete (kappide lõikes) ja tehnoseadmete energia tarbimist. Mooduleid, mis koosnevad 10 –14 serverikapist, lisatakse vastavalt turunõudlusele.

Uues serverkeskuses pakutakse Levira klientidele seadmekoha  ja seadmekapi põhist majutusteenust  ning kuni 10 Gb andmesideühendust viielt erinevalt sideoperaatorilt. Uute  tehniliste lahendustega keskus võimaldab veelgi personaalsemat, turvalisemat ja efektiivsemat teenust. Vajadusel pakutakse kliendile  mitmekülgset  abi IT seadmete koostamisel, paigaldamisel ja kolimisel. Levira uuendatud juhtimiskeskus tagab teenuste kindla toimivuse ja 24/7 jälgimise.

Levira uue andmekeskuse väljaarendamisse investeeritakse pea miljon eurot.  Andmekeskus valmib 2016. aasta märtsis.

Levira

Levira on pilve-, meedia- ja ringhäälingu võrguteenuseid osutav ettevõte. Levira, peakontoriga Tallinnas, haldab üht suurematest serverimajutuskeskustest Balti riikides, mis vastab kõrgeimatele turva- ja töökindlusnõuetele. Firmad ja riigiasutused saavad majutada oma servereid ruumi-, räkikapi või ühiku kaupa. Erinevate operatsioonisüsteemide serverid on kiiresti kasutusele võetavad ja dünaamiliselt hallatavad. Lisainfo www.leviracloud.eu.

Levira on Põhja-Euroopa üks peamistest telekanalite väljastuskeskustest ning põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator Eestis. Leviral on teletootmiseks kolm liikuvat ülekandejaama ja aerovideodroon. Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja telejaamad nagu Turner, Sony, MTG, EBU, ERR, Discovery, ATEA, A-Data, TeliaSonera, Tele2, Elisa, Starman, TV3.